Finanse,  Samochody

Ostatnia szansa na koszty w firmie

Grudzień, koniec roku. Zaczyna się czas podsumowań. Ten rok był wyjątkowo trudny i wyjątkowo trudne jest podejmowanie decyzji. Ale to już ostatni moment, aby wyjść na prostą. Czekanie do nowego roku raczej nie pomoże. Koniec roku to najlepszy czas na inwestycje.

Jednym z najłatwiejszych sposobów jest zakup samochodu. Dla jednych zakup będzie oznaczał zakup gotówkowy, dla inny kredyt lub leasing. Obie formy finansowania dają możliwość dodatkowych kosztów w firmie bez większej inwestycji. Ale żadnej nie da się załatwić w ciągu jednego dnia. No prawie.

W leasingu wymagana jest rejestracja samochodu na leasing. Niestety w obecnej chwili czas rejestracji samochodu może się znacząco wydłużyć, więc nie warto czekać do ostatniej chwili z decyzją o leasingu. Na szczęście niektóre banki wprowadziły kredyt bez rejestracji. Dotyczy to oczywiście jedynie samochodów używanych. Mimo wszystko jest możliwość, aby w ciągu jednego dnia nabyć środek trwały do firmy.

Poniżej przedstawię porównanie możliwości finansowania samochodu, aby mieć możliwość wygenerowania dodatkowych kosztów jeszcze w tym roku.

ParametrKREDYTLEASING
ZDOLNOŚĆWymagana do uzyskania decyzji pozytywnej, obciąża zdolność w dalszej perspektywieWażne są przychody, nie obciąża zdolności
REJESTRACJAWymagana przy nowych samochodach, przy używanych nieobowiązkowa*Zawsze wymagana
VATRozliczany w całości jednorazowoRozliczany co miesiąc zgodnie z fakturą (raty, wkład własny, wykup)
PODATEK DOCHODOWYAmortyzacja samochoduRozliczenie co miesiąc zgodnie z fakturą
AMORTYZACJACo miesiącBrak
CZAS REALIZACJIDecyzja i faktura w jeden dzień**Decyzja w jeden dzień, koszty dopiero po wypłacie umowy (i rejestracji samochodu)
POZOSTAŁE KOSZTYUbezpieczenie, rejestracja (koszty wydziału)Ubezpieczenie (zwyżka za leasing), rejestracja (koszt wyższy niż faktyczny koszt rejestracji, narzuca leasing)
* Volkswagen Bank GMBH
** Zależnie od banku i zdolności kredytowej

Warto jak najszybciej zasięgnąć porady księgowej, aby po nowym roku nie obudzić się “z ręką w nocniku”. Jeśli zdecydujemy się na leasing to ostatnia chwila, aby rozpocząć formalności.

Jeżeli nie wiesz jak się za to zabrać – napisz. Pomogę z finansowaniem, ubezpieczeniem i całą transakcją związaną z zakupem samochodu jeszcze w tym roku.

Dołącz do mojego newslettera
jeśli chcesz znać nowinki ze świata
ubezpieczeń i finansowań.

Nie spamujemy. Przeczytaj politykę prywatności żeby uzyskać więcej informacji..

Dołącz do mojego newslettera
jeśli chcesz znać nowinki ze świata
ubezpieczeń i finansowań.

Nie spamujemy. Przeczytaj politykę prywatności żeby uzyskać więcej informacji..

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *